Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Rodzaje perfum

Rodzaje perfum

Perfumy to mieszanina olejków zapachowych, środków wzmacniających i homogenizujących oraz rozpuszczalnika. Po zaaplikowaniu perfum następuje ulotnienie się rozpuszczalnika, dzięki czemu w pełni rozwija się bukiet zastosowanej kompozycji zapachowej.

Najczęściej stosuje się następujący podział wód zapachowych:

  • Perfumy – składają się z 30-40 % olejków zapachowych rozpuszczonych w 90-96 % alkoholu
  • Woda perfumowana – 10-15 % stężenia olejków w 90 % alkoholu
  • Woda toaletowa – 5-10 % olejków rozcieńczonych w 60-85% alkoholu
  • Woda kolońska – 3-5 % zawartości olejków w 70-80 % alkoholu
  • Woda odświeżająca – 1-3 % olejków w 70-80 % alkoholu

Rodzaj zastosowanych perfum powinien być zależny od odczuwanego w danej chwili nastroju, okoliczności a nawet od pory dnia i pory roku. Idealnym wyjsciem jest zaopatrzeć się w kilka flakoników ulubionych perfum, przeznaczonych na różne okazje.

Perfumy kwiatowe idealne będą na ciepłe, wiosenne dni, perfumy bardziej intensywne – na długie jesienne wieczory. Inny rodzaj perfum odpowiedni będzie do pracy czy do szkoły (np. perfumy o delikatnej, kwiatowej nucie), inny na elegancki obiad (piękne, odświeżające lecz bardzo delikatne zapachy perfum), a jeszcze inny na wieczór w dyskotece (zapachy intensywnie odurzające, ciężkie i zmysłowe).

Perfumy dla kobiet mają zdecydowanie inną nutę zapachową niż perfumy dla mężczyzn. Dominują zapachy słodkie, kobiece i kwiatowe, kojarzące się ze zmysłowością i elegancją.